By 10 Mayıs 2020 Blog No Comments

Mavi – Yeşil Marmaris

 

1 HAFTALIK MAVİ TUR ROTASI 

Bozburun çıkışlı Hisarönü körfezi;

1. Gün – Bozburun

Tekne ekibi ve kaptan Bozburun’da 15.00 gibi buluştuktan sonra tekne hakkında ekibe bilgilendirme yapılır. Market alışverişi gerçekleştikten sonra tekneye yerleşilir. Gece konaklama teknede Bozburun limanında yapılır. Akşam yemeği arzuya göre teknede mürettebat tarafından hazırlanacak yemek ile yapılabilir veya Bozburun’da restoranda yenebilir.

*Eğer tekne alışverişini siz yapacaksanız saat 15.00 ‘dan önce gelerek, bulunduğunuz limanda alışverişi yapabilirsiniz. Gulet tekne kiralamalarda alışverişi kaptanlarımızda yapabilir, sizler tekne geldiğinizde direk giriş yaparak yolculuğa başlayabilirsiniz.

2. Gün – Dirsekbükü

Güne Bozburun’da gözlerimizi açıyoruz. Yelken seyri ile Dirsekbükü limanına doğru yol alıyoruz. Gün boyunca Hisarönü’nün çeşitli koylarında yüzme molaları vererek denizin keyfi çıkarılır. Deniz keyfinden sonra Dirsekbükü’nün muhteşem turkuaz renkli denizine varılır. Sahildeki restoranda güzel bir akşam yemeği yiyebilir. Dirsekbükü’nün size sunduğu doğa içinde huzur bulacaksınız.

3. Gün – Selimiye

Gün içindeki keyifli bir seyir sonunda Selimiye’ye limanına giriş yapılır. İsteğe görse burada deniz molası verilir. Molanın ardından Selimiye koyuna girilir. Burada isteğe göre limandaki restoranlarda akşam yemeği yenebilir. Selimiye’nin küçük ama bir o kadar da keyifli olan koyunda güzel bir gece geçirilir. 

Selimiye Koyu

3. Gün – Selimiye

Gün içindeki keyifli bir seyir sonunda Selimiye’ye limanına giriş yapılır. İsteğe görse burada deniz molası verilir. Molanın ardından Selimiye koyuna girilir. Burada isteğe göre limandaki restoranlarda akşam yemeği yenebilir. Selimiye’nin küçük ama bir o kadar da keyifli olan koyunda güzel bir gece geçirilir.

4. Gün – Bozukkale

Rüzgarlara karşı korunaklı konumuyla mavi yolculuk yapan teknelerin tercih ettiği önemli duraklardan biri Bozukkale’ye doğru seyre çıkılır. Bu bölgedeki girintili çıkıntılı koylarda yüzdükten sonra Bozukkale’ye varılır. Kışın zorlu koşullarda denizcileri davet eden bu koyda, yazın yüzme imkanı bularak denizin keyfini çıkartılır. Bakır bir koy olmasına rağmen demir atmak yerine, iskeleye bağlanarak, kara ile bağlantı sağlanır. Sadece yaz sezonunda açık olan tesisteki yelkenciler ile tanışabilir. Gün batımında Bozukkale’ye çıkarak kısa süreli trekking yapabilirsiniz.

 

         

Bozukkale                                                                                            Knidos / Datça

 

5. Gün – Datça / Knidos

Bozukkale’nin huzur dolu sabahından Knidos’a doğru seyre çıkılır. Knidos Türkiye’nin en güney batısıdır. Buradaki koyda demirlenerek, kıyıdan gözüken kalıntılar eşliğinde tarihi yapı içinde yüzme imkanı sağlanır. Bu eşsiz deneyimden sonra inanılmaz güzellikteki Büyük Hüseyin Taşı koyu ziyaret edilir sonrasında Datça’ya doğru seyre devam edilir. Geceleme Datça yakınlarındaki Kargı koyunda yapılır. Not: Bazı tekneler ile sadece körfez içi seyir yapıldığından dolayı Knidos yerine sizleri alternatif koylarda geceleme yapmanızı sağlayacaktır. Kurucabük, Orhaniye… vb gibi.

6. Gün – Bencik

Datça’dan Bencike doğru seyir yapılırken, bölgedeki bakır koylarda Kumlucabükü gibi eşsiz güzelliklerdeki koylarda yüzme molaları verilir. Gün batımından sonra Bencik’e gidilir. İç içe geçmiş çok sayıda minik minik koyları olan bu yerde bakır bir koyda olmanın tadı çıkartılır. Lokantanın olmadığı bu koyda kaşma yemeği teknede yapılır ve yıldızlar altında geceleme yapılır.

 

7. Gün  – Bozburun

Yedinci ve son gün muhteşem güzellikte bir koya kurulmuş olan Bozburun’a doğru dönüş için seyir alınır. Bozburun’a bağlanmadan önce karşısındaki küçük koy Oğlanboğuldu’da bir süre demirlenerek deniz molası verilir. Burada denizin rengine hayran olacaksınız. Tekne teslim saatine doğru Bozburuna geçilir ve limana bağlanılır. Konaklama ve akşam yemeği teknede yapılır. Dileyen misafirlerimiz dönüş yoluna geçebilir.

8. Gün – Bozburun Limanı: Saat 9.00’da tekneden ayrılma ve misafirlerimiz ile vedalaşma.

*Örnek rotadır. Hava durumu ve taleplerinize göre rotada değişiklik yapılabilir. 

*Gulet kiralamalarda 3 öğün yemek teknede servis edilir.   

*İsteğe göre akşam yemekleri koylardaki restoranlarda yapılabilir.

Bilgi: Smile Sailing +90 530 112 89 59    

Mavi turunuz için teknelere şimdi göz at! 

Leave a Comment