Smile Sailing Hakkında

Smile Sailing; yaşadıkları en güzel deneyimin, mavi tur olduğunu keşfetmiş ve bunu bir tutku haline getirmiş kişilerin markasıdır. Meraklı, heyecanlı, eğlenmeyi seven, farklı deneyimlere açık, keşif meraklısı, deniz sevdalısı kişilerin markasıdır. Siz de öyleyseniz, aramıza hoş geldiniz.

       Smile Sailing; mavi turunuz için, ekibinizin ihtiyaçlarınızı gözetip sizlere en uygun tekneyi bularak, kaliteli kiralama hizmeti sunmaktadır. 

Ayrıca, düzenlediği mavi tur gezi etkinlikleri ile tekneye, tek kişi dahi olsanız katılım imkanı sağlayarak, deniz sevenleri denizlerle buluşturmaktadır.

Smile Sailing Kosgeb tarafından desteklenmektedir.

Kurucu Hakkında

1989 Tekirdağ / Çorlu doğumlu olan Sedef Gaygusuzoğlu doğumundan bu yana yaz mevsimlerini 3 ay boyunca deniz kıyısında geçirmiş, bir deniz aşığı olarak büyütülmüştür.

14 yaşında ise babasının desteği ile Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü’nde laser sınıfında kursiyer olarak yelkene başlamıştır. Laser yelken eğitimine 3 yıl boyunca yaz aylarında kesintisiz devam etmiştir. Üniversite yıllarında ise Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Takımı’nın ( SailingBAU )etkinliklerine katılmış ve yatçılık sınıfında eğitimlerini tamamlamıştır.

Yelkencilik ve tekne yaşamını bir tutku haline getirip yaz tatillerini ailesiyle, arkadaşlarıyla hep mavi tur şeklinde gerçekleştirmiştir. Hatta, yurtdışındaki yelkenli gezi gruplarına katılarak farklı kültürlerden insanların tekne yaşamlarına, yelkencilik dillerine, tekne üzerindeki çalışma farklılıklarına tanık olmuş ve tüm bunları derinlemesine inceleme şansı bulmuştur. 

2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Eğitimi boyunca yurtdışında da aldığı eğitimler ile Marka Yönetiminde uzmanlaşmıştır. Aile şirketinde edindiği deneyimlerin de katkısıyla, mesleği marka yönetimi ile hobisi yelkenciliği bir araya getirerek Smile Sailing markasını oluşturmuştur.

Başlıca Yelkenli Gezi Deneyimleri

Aldığı bir çok yelkenli eğitimden sonra, 2009 yılında Fransa’da katıldığı ilk yelkenli geziden Smile Sailing gezilerine…  2016 yılından beri Smile Sailing katılımcıları ile birlikte Bayram tatillerinde Thassos Adası’nda yelkenli teknede olmayı gelenek haline getirdi.

1.Perpignan – Fransa ( Rotary Club) – 2009 Haziran 

2. Split / Hırvatistan ( SailingBAU ) – 2013 Eylül 

3. Marmaris / Türkiye ( SailingBAU ) – 2014 Şubat 

4. Marmaris / Türkiye ( The South Week ) – 2014 Ağustos

5. Malta ( SailingBAU ) – 2014 Eylül 

6.  Marmaris / Türkiye ( SailingBAU ) – 2015 Şubat 

7.  Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing ) – 2016 Nisan 

8.  Corfu Adası – Parga /Yunanistan ( Sailing Friends ) – 2016 Haziran 

9.  Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing ) – 2016 Haziran 

10.  Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing ) – 2016 Temmuz 

11. Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing ) – 2016 Eylül 

12. Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing ) – 2017 Haziran 

13. Kavala -Limnos -Chalkidiki ( Friendship Regatta ) – 2017 Temmuz

14.  Thassos Adası / Yunanistan ( Sail Nation) – 2017 Temmuz 

15.  Orhaniye / Türkiye ( İTÜ Yelken ) – 2018 Ocak 

16.  Thassos Adası / Yunanistan ( ROTAFEST – Smile Sailing ) – 2018 Haziran 

17.  Trilye / Türkiye ( Başka Türlü Macera ) – 2018 Eylül 

18.  Thassos Adası / Yunanistan ( Sail Nation ) – 2019 Temmuz

19.  Thassos Adası / Yunanistan ( Smile Sailing )  – 2019 Ağustos ve dahası

Dünyanın diğer coğrafyalarına da sizlerle birlikte yelken açmak dileğiyle… 

Misyon

Kişilerin mavi tur ile tanışmasını sağlayarak, tatilden de öte, daha çok eşsiz bir deneyim yaşamalarına olanak vererek, klasik tatil anlayışlarını değiştirmek istiyoruz. 

Vizyon

Deniz kenarındaki medeniyetler nasıl daha hızlı gelişme gösteriyorlar ise, denize ulaşmış insanlarda, bakış açıları farklılaşarak daha medeni hale gelmektedirler. Daha iyi bir gelecek için tüm insanlığın denize ulaşmış olamasına inanıyoruz. Bunu sağlayabilen ve bu konuya gönül vermiş bir marka olmak istiyoruz..