By 10 Mayıs 2020 Blog No Comments

Nasıl Anlatsam, Nerden Başlasam, Bodrum Bodrum…

 1 HAFTALIK MAVİ TUR ROTASI 

Bodrum çıkışlı Gökova körfezi;

1. GÜN: BODRUM:

Tekne giriş 15.00’ da olmaktadır. mavi tur hakkında bilgiler verilir. Mürettebat ile tanışılır. Tekne gün içinde ve akşam Bodrum limanında olacaktır. Akşam yemeğini limanda yiyerek, Bodrum’un tadını çıkartabilirsiniz.

2. GÜN: ORAK ADASI / ÇÖKERTME:

Teknedeki kahvaltı sonrası gezi hakkında kaptan tarafından bilgilendirileceksiniz. Sonrasında Orak Adası’na doğru seyire başlayacağız. Burada mavi sularda yüzme şansı bulacak ve öğle yemeği molasını burada gerçekleştireceğiz. Akşama doğru Çökertme’ye doğru seyir alarak, gecelemeyi küçük balıkçı kasabası olan Çökertme’de yapacağız. Akşam yemeği ve dileyenlerle kıyıda bir yürüyüş…

3. GÜN: KÜFRE / İNGİLİZ LİMANI:

Teknedeki kahvaltı sonrası Küfre koyuna doğru yola çıkacağız. Burada bir çok küçük ada yer almaktadır. Gün içerisinde mola vereceğimiz çeşitli yerlerde yüzebilir, dalabilir ve dinlenebilirsiniz. Dileyenler çam ağaçlarından oluşan ormanda yürüyüşe de çıkabilir. Geceleme için İngiliz koyuna çapa atacağız.

4. GÜN: KLEOPATRA ISLAND – KARACASÖGÜT:

Sabah saatlerinde Sedir Adası’na doğru yol alacağız. Buradaki küçük koylarda suyun inanılmaz berraklığına şahit olacaksınız. Akşam için Karacasöğüt köyüne gideceğiz. Gecelemeyi burada Marmaris merkezden 25 km uzaklıkta geçireceğiz. Dileyenler araç ile Marmaris’i ziyaret edebilir.

Kleopatra Koyu ( Sedir Adası )

Karacasöğüt

5. GÜN: LONGOZ – TUZLA:

Sabah yüzme molasından sonra , öğle yemeği için kaptanımız Longoz koyuna doğru seyir alacak. Çam ormanlarının içerisinde cennet gibi olan bu koyda güzel bir yemek sonrası kısa bir yürüyüşe çıkabilir veya yüzmeye devam edebilirsiniz. Turkuaz mavisi suyun hakim olduğu Tuzla koyunuda yüzme molası verdikten sonra geceleme için koyada yerimizi alacağız.

6. GÜN: KARGİLİ – KİSSEBUKU (ALAKIŞLA BÜKÜ):

Sabah saatlerinde Kargili Koyu (Molla İbrahim Koyu) ‘nda olacağız. Yemekten sonra ise Kissebükü’ne geçerek buradaki yüzme molasında öğle yemeği yiyeceğiz.  Gecelemeyi, Bizans dönemine ait kalıntıları görebileceğiniz bu koyda, yapacağız.

Kissebükü ( #Bodrumcup 2019 )

 

7. GÜN: PABUÇBURNU – YALIÇİFTLİK – BODRUM :

Yüzme molası ve keyifli bir öğle yemeği için Pabuçburnu’na doğru seyir alacağız. Öğleden sonra Yalıçiftlikte vereceğimiz son yüzme molasından sonra Bodrum Limanı’na gelerek gelemeyi Bodrum’da yapacağız.

8. GÜN: BODRUM:

Saat 9.00’da tekneden ayrılma ve misafirlerimiz ile vedalaşma.

*Rota ve koy ziyaretleri hava koşullarına ve kaptanın öngörüsüne göre değişebilir. 

*İsteğe göre akşam yemekleri koylardaki restoranlarda yapılabilir.

Bilgi: Smile Sailing +90 530 112 89 59

Mavi turunuz için teknelere şimdi göz at! 

 

Leave a Comment